Türkiye’de Bir İlk: Kurutulmuş Taze Köpek Maması

Hem çiğ beslenmeye uygun hem de kuru mama kadar pratik bir mama düşünün. İşte o NeoBarf. Bu yenilikçi köpek maması, hem içerik hem de kullanım açısından kusursuz derecede basit.

Nasıl yapılıyor?

%40 taze kas eti (bizim yediğimiz et), %46 taze organ (bizim de yediğimiz sakatatlar yürek ve karaciğer) ve %14 taze sebze meyve (yine her biri sofralarımızda bulunan elma, brokoli, havuç, hindistancevizi, maydanoz, kabak çekirdeği, kuşburnu, spirulina yosunu) homojen şekilde karıştırılıyor. Hem besin değerlerini kaybetmeyecek hem de bütün zararlı patojenlerden arınacağı düşük bir ısıda, yavaşça kurutuluyor. İçine hiçbir katkı, aroma ya da koruyucu madde eklenmiyor.

Böylece taze mama içindeki gereksiz suyun tamamı buharlaştırılarak, aynı besin değerindeki gıdanın ağırlığı, dörtte birine iniyor. Yani aslında 1 kilo NeoBarf, kalori değeri açısından tam 4 kilo taze gıda / BARF içeriğine denk oluyor.

NeoBarf ve diğer köpek mamalarının tüketim miktarını karşılaştırırsak…

Örneğin* köpeğimiz Anka, 20 kg ağırlığında, hareket seviyesi düşük, yaşlı bir havhav. Biraz da kilo vermesi gerekiyor :/

Yemesi gereken NeoBarf miktarı
Günde 130 gr, ayda 4 kg civarı.

Yemesi gereken premium kuru mama miktarı
Günde 200 gr, ayda 6 kg civarı.

Yemesi gereken çiğ barf mama miktarı
Günde 600 gr, ayda 18 kg civarı.

Her üretimde yeniden kalite kontrol

Tanelenip paketlenen NeoBarf, uluslararası akreditasyonu olan gıda laboratuvarlarına her bir üretimde yeniden içerik ve bakteri analizine gidiyor. Avrupa’ya da ihraç edilen NeoBarf, tüm Avrupa standartlarını ve daha fazlasını harfiyen yerine getiriyor.

NeoBarf’ın en büyük avantajlarından biri de tadı. Taze besinleri yüksek ısı derecelerine maruz bırakmadan, düşük ısıda kurutan NeoBarf, gıdaların doğal tatlarını koruyor. Köpeklerin kusursuz koku alma yeteneğine sahip burunları ve tat duyularına hitap eden doğal içeriyle çok seviliyor.

Karma beslenme programlarına da uygun.

NeoBarf, doğal içeriğiyle ev yapımı köpek mamaları, kuru mama ya da diğer beslenme tipleriyle birlikte de kullanılabiliyor. Örneğin çiğ BARF besleyenler, seyahat ve tatil gibi ev konforundan uzak oldukları zamanlarda, NeoBarf pratikliğini tercih edebiliyorlar.

Artık bizim için evcil hayvandan çok daha fazlası olan köpeklerimiz için beslenmenin önemini hepimiz biliyoruz. NeoBarf bu konuda hem %100 doğal ve yüksek kaliteli içeriği hem de kullanım kolaylığıyla her zaman yanınızda olacak.