Yavru köpek doğasına uygun beslenebilir mi?

Yavru köpeklerde beslenme, sonraki yaşam süresi ve genel sağlığını belirleyecek kadar önemlidir. Bu yüzden, çok yoğun gelişim gösterdikleri ilk 1 yıl, yavru köpeklerin yüksek enerji ve besin ihtiyaçlarını doğru karşılamak gerekir. Bunun için biz köpek ebeveynlerinin önündeki en akla yatkın seçenek, onların doğalarına en uygun diyeti benimsemek.

Yavru köpeğin maması:

  • Protein açısından zengin
  • Yüksek kalorili
  • Rahat yutabileceği yapıda
  • Doğru protein, karbonhidrat ve yağ oranına sahip
  • İhtiyacı olan vitamin ve mineralleri içeren
  • Yapay katkı ve aromalardan uzak bir mama olmalıdır.

İlk 1 yıl besleme sıklığı

Yavru köpeklerin mideleri küçüktür. Bu nedenle, yetişkin köpeklerin aksine, günlük öğünlerini küçük porsiyonlara bölmek gerekir. Anne sütünden kesildikten sonra yavru köpeğin günlük öğününü 4 aylık olana kadar 4’e, 4-6 aylık arası 3’e bölebilirsiniz.

6 aylık olduktan sonra öğünü artık 2’ye bölebilir, 1 yaşına kadar bu şekilde devam edebilirsiniz.

Doğal beslenme, yavru köpekler için hayati önem taşıyor.

Yavru köpek beslenme rehberi

Yavru köpeklerin de tıpkı insan bebekler gibi, hayatlarının ilk aşamasında (ilk 2 ay) sadece anne sütü, daha sonra dengeli ve eksiksiz bir beslenmeye ihtiyaçları vardır. Hayatlarının bu ilk yılındaki beslenmeleri, sonraki tüm yaşamlarını etkileyecek kadar önemlidir. Bu yüzden yüksek kaliteli bir köpek maması, onun sağlıklı gelişimi için ihtiyacı olan besin, vitamin ve mineralleri sağlayacaktır.

Yavru köpekler, ilk yıl çok hızlı büyürler. Bu nedenle onları ne kadar beslemeniz gerektiği, aydan aya değişecektir. Yetişkinliğe ulaşana kadar yavru köpeğinizi düzenli olarak tartmak, yaşına ve cinsine göre sağlıklı bir şekilde büyüyüp büyümediğini kontrol edebilmenizi sağlar.

Aşağıdaki beslenme rehberini, yavru köpeğinize günde ne kadar kurutulmuş taze mama vermeniz gerektiği konusunda yardımcı olmak üzere hazırladık:

Sağlıklı beslenme alışkanlıkları geliştirmek

Yavru köpeklerin, tıpkı diğer eğitimleri gibi, beslenmeleri için de tutarlı bir rutine ihtiyaçları vardır. Bu yüzden onlara aynı türde yiyecekleri, tercihen günün aynı saatlerinde vermek en iyisidir.

Köpeğinizi beslerken:

  • Onu rahatsız edilmeyeceği sessiz bir yerde besleyin.
  • Yavaş beslemeye çalışın. Bazı yavru köpekler çok hızlı yiyebilir, bu da onlarda sindirim sorunlarına yol açabilir. Hızlı yiyorsa, yavaş yemesini sağlamak için WufSalad gibi ürünlerden faydalanabilirsiniz.
  • Eğitimi için ödül maması kullanırken, bunların günlük mama miktarının bir parçası olduğunu aklınızdan çıkarmayın ve günlük kalori ihtiyacının %10’unu geçmeyin.

Yavru köpeğimi NeoBarf ile besleyebilir miyim?

Hem de büyük bir iç huzuruyla! NeoBarf kurutulmuş taze köpek maması, katkı, koruyucu, aroma ya da tahıl içermeyen tam mamadır. %86 taze et (soframızdaki et ve soframızdaki sakatat) ve %14 taze sebze meyvenin kurutulmasıyla elde edilir. Küçük yavrunuzun ihtiyacı olan tüm besinleri, dışarıdan hiçbir desteğe ihtiyacı olmadan alabilmesi için formülize edilmiştir.